Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Rollerrel és kerékpárral a tömegközlekedésen
Rollerrel és kerékpárral közlekedni a nagyvárosokban egyre népszerűbb, így Budapesten is, ráadásul ezeket az eszközöket a tömegközlekedésen is lehet szállítani, így még gyorsabban és messzebbre juthatunk el. No de hogyan érdemes a tömegközlekedést igénybe venni a rollerrel és kerékpárral úgy, hogy másokat se zavarjunk, és mi is komfortosan érezzük magunkat? Jöjjön erről egy kisokos!
Kerékpárral a járatokon
Ha kerékpárral indulsz útnak, az korántsem jelenti, hogy kimaradsz a közösségi közlekedés előnyeiből, hiszen fogaskerekűn, buszon, villamoson és hajón, hétköznap és hétvégén egyaránt kerékpáros piktogrammal ellátott járatok sokaságán szállíthatsz kerékpárt.
A méretszabály szerint legfeljebb 180x130x70-as nagyságú bringát vihetünk magunkkal, amelyet rögzíteni kell az arra kijelölt helyen. Amíg eljutunk ide, igyekezzünk nem zavarni másokat, ráadásul némi előzékenységre is szükség lehet. Ugyanis több járművön a kerékpárszállításra kijelölt hely megegyezik a babakocsiknak és a mozgásukban korlátozott utasoknak kijelölt hellyel. Persze a figyelmesség fordítva is igaz, hiszen az utastársainktól szintén joggal várjuk el az előzékenységet, hogy átengedjenek a kerékpárnak kijelölt helyig.
Továbbá ne felejtsük el beszerezni a szállításhoz szükséges kerékpárbérletet, vagy érvényesíteni egy vonal- vagy gyűjtőjegyet hozzá.
Mi a helyzet az elektromos rollerekkel?
Ahhoz képest, hogy a városkép megszokott részei az elektromos rollerek, még mindig hiányzik a vele való közlekedést irányító átfogó jogszabályzat, és a tömegközlekedésen való helyük is kérdéses. Az biztos, hogy például a BKK megosztott rollerszolgáltatásával egyik megállótól a másikig eljuthatunk anélkül, hogy aztán a járműre kellene vinni a rollert.
Ha viszont saját járgánnyal kelünk útra, néhány udvariassági szabályt akkor is érdemes szem előtt tartani. Amennyiben nem utazik a járművön kerékpár, érdemes az annak kijelölt helyre parkolni, és összecsukott roller jóval kevesebb helyet foglal el a buszon, villamoson, bónuszként kevésbé balesetveszélyes. És persze nézzünk a lábunk elé, amikor a helyet keressük vele, nehogy áthúzzuk valakinek a csomagján vagy a lábán, mert akkor garantáltan morcosak lesznek az utastársak.
BKK-jegy Simple appal
Magadnak és bicajodnak is megveheted az érvényes vonaljegyet, ha tervezetten vagy hirtelen ötlettől vezérelve tömegközlekedési eszközre szállnál Budapesten. A Simple-fiókban elmentett bankkártyával akár a buszmegállóban, a járműre várva is pillanatokon belül az okostelefonodon landolhat a közlekedésre feljogosító érvényes jegy.
A borítókép csak illusztráció. A kép forrása: shutterstock.com
Forrás:
https://bkk.hu/utazasi-informaciok/kerekpar-roller-gyaloglas/kerekpar/kerekparszallitas/kerekpar-szallitasa-felszini-jaratokon.5746/
https://tesztplussz.hu/hol-kozlekedhet-az-elektromos-roller/
https://simple.hu/mobiljegy/